Liczby i fakty

Festool – z silnymi korzeniami i w ciągłym rozwoju: wszystkie liczby, dane i fakty związane z przedsiębiorstwem rodzinnym z tradycjami.

Związani z ojczyzną - na całym świecie jak w domu 
Jesteśmy przedsiębiorstwem, którego korzenie wywodzą się z podnóży Jury Szwabskiej. Dokładniej mówiąc, z niemieckiego miasta Wendlingen nad Neckarem, gdzie znajduje się również nasza centrala. Inne miejsca związane z naszą produkcją znajdują się w Neidlingen, w Illertissen oraz w miejscowości Česká Lípa w północnej części Republiki Czeskiej. Jesteśmy obecni w 68 krajach na świecie i zatrudniamy ponad 2 700 pracowników. W 25 krajach mamy spółki córki – ilość naszych towarów przeznaczonych na eksport wynosi 76 procent. Wspólnie z marką Tanos, Festool jest marką należącą do TTS Tooltechnic Systems AG & Co.KG.

Nasze elektronarzędzia są skonstruowane tak by sprostać prawdziwym wyzwaniom
Uczucie wolności towarzyszy nam w urzeczywistnianiu pomysłów. Chcemy by projekt realizowany był bez przerw w pracy i bez przestojów, w jak najkrótszym czasie, z maksymalną efektywnością i równocześnie oszczędzać zdrowie i siły użytkownika. Nowoczesne elektronarzędzia mają tysiące wyzwań. Konstruujemy nasze urządzenia tak, by sprostać tym wyzwaniom i wymaganiom. Przekonują one zarówno osiągnięciami i ergonomią jak i designem. We wszystkich dyscyplinach koncentrujemy się nie tylko na ładnym wyglądzie, ale przede wszystkim na korzyściach płynących dla naszych użytkowników. Widać to po rezultatach prac i czuć w rękach. Wiele naszych urządzeń od lat zdobywa wyróżnienia takie jak np.: w iF Product Design Award – wyróżnienie zdobyła prowadnica FS, zagłębiarka TSC 55 lub obecnie nasze radio SYSROCK. To napawa nas dumą.

1 846 mieszkańców, 20 000 wiśniowych drzew i fabryka roku
Miejsce naszej produkcji znajduje się u podnóży Jury Szwabskiej, a dokładniej w Neidlingen. Otacza je 20 000 drzew wiśniowych, co sprawia, że miejsce to nie tylko rajsko wygląda, ale i zdobyło wiele nagród. Między innymi zostało wyróżnione tytułem fabryki roku ("Fabrik des Jahres") w konkursie fachowego czasopisma. Doceniono przede wszystkim pomyślne wdrożenie koncepcji Lean Management, konsekwentną filozofię ciągłego ulepszania oraz wysokie standardy przedsiębiorstwa.