Najcenniejsze narzędzie –
Twoje palce.

Zmniejsza ryzyko najcięższych skaleczeń podczas cięcia - nowa technologia SawStop.


Rysowanie linii ołówkiem. Rozładowanie narzędzi z pojazdu. Podniesienie śruby z podłogi. Bez ilu palców dałbyś radę wykonać te czynności? Ryzyko najcięższych skaleczeń podczas cięcia zostaje zmniejszone. Podczas gdy Ty koncentrujesz się na swojej pracy, my chronimy Twoje najcenniejsze narzędzie – Twoje palce.
Do katalogu produktów

Nie można kupić nowego palca. Na wagę złota! Wspaniały wynalazek!

A tak mówią użytkownicy, którzy mieli okazję przetestować technologię SawStop na żywo.

"Ich kann mir keine bessere Tischkreissäge vorstellen, die ist der Oberhammer!"

Florian Handab, München

"Ich kann mir keine bessere Tischkreissäge vorstellen, die ist der Oberhammer!"

Florian Handab, München

"Ich kann mir keine bessere Tischkreissäge vorstellen, die ist der Oberhammer!"

Florian Handab, München

"Ich kann mir keine bessere Tischkreissäge vorstellen, die ist der Oberhammer!"

Florian Handab, München

"Ich kann mir keine bessere Tischkreissäge vorstellen, die ist der Oberhammer!"

Florian Handab, München

Ryzyko najcięższych skaleczeń podczas cięcia zostaje zredukowane.


tak to działa!

 • Zintegrowana ze stolikową pilarką tarczową inteligenta technologia SawStop zmniejsza ryzyko najcięższych skaleczeń.

 • Sercem technologii jest kartridż, który za pomocą sprężyny wprowadza blok aluminiowy w tarczę pilarską w momencie, gdy podczas pracy zbliża się do skóry ludzkiej.

 • Tarcza pilarska zatrzymuje się w ciągu 5 milisekund i znika ze strefy zagrożenia, chowając się w stole maszyny. W ten sposób zapobiega się bardzo poważnym obrażeniom związanym z cięciem.

 • Inteligentna elektronika w sterowniku SawStop stale monitoruje stan pracy całego systemu. Wskaźnik optyczny sygnalizuje aktualny stan pracy stołowej pilarki tarczowej. Jeśli świeci się zielona dioda LED, technologia SawStop jest gotowa do użycia.

 • Aby zapobiec przypadkom błędnego uruchamiania, materiał przeznaczony do cięcia powinien być wcześniej sprawdzony pod kątem przewodności przy nieruchomej pile tarczowej. Jeśli zaświeci się czerwona dioda, mechanizm jest aktywny. Należy liczyć się z jego uruchomieniem. Technologię SawStop można również wyłączyć na życzenie. Jeśli jest to konieczne, technologia musi być dezaktywowana przed każdym nowym cięciem.

 • W przypadku jej zadziałania pilarka jest gotowa do ponownego użycia w kilku prostych krokach. Wystarczy nowy kartridż i nowa tarcza pilarska: podnieś pokrywę, odkręć tarczę pilarską wraz z kartridżem, wymień – i gotowe. Następnie system sprawdza, czy kartridż został prawidłowo zamontowany. Gdy dioda LED zaświeci się na zielono w sposób ciągły, można kontynuować pracę.

Wszystko zaczęło się w amerykańskiej szopie na narzędzia –

historia powstania technologii SawStop.


Technologia SawStop została pierwotnie opracowana przez dr Steve'a Gassa, który założył firmę SawStop - jednego z wiodących dostawców stacjonarnych stołowych pilarek tarczowych w USA. W lipcu 2017 r. amerykańska firma została włączona do Grupy TTS jako stuprocentowa spółka córka i samodzielne przedsiębiorstwo. SawStop LLC nadal dostarcza na rynek amerykański wysokiej jakości pilarki stolikowe…

Ochrona zdrowia –

motywacja dla naszych projektantów.

Najwyższa jakość produktów i ochrona zdrowia to dwa istotne czynniki determinujące rozwój produktów Festool. Zgodnie z tymi kryteriami testujemy wszystkie nowe rozwiązania i oceniamy wykorzystanie nowych technologii, aby Twoja codzienna praca była łatwiejsza, bardziej efektywna i bezpieczniejsza. Również w przyszłości możesz polegać na narzędziach Festool – dlatego nasi inżynierowie już dzisiaj opracowują innowacje techniczne narzędzi, które wkrótce trafią w Twoje ręce.

 • Zdrowa praca z systemem.

  Wspólna walka przeciwko pyłom.

  Praca, która jest bezpieczna dla zdrowia, gwarantuje precyzję i nie zajmuje dużo czasu. Festool oferuje bezkompromisowe połączenie pomiędzy odkurzaczem mobilnym a narzędziem do każdego zastosowania, klasy zapylenia i miejsca pracy. Efekt: łatwa i skuteczna ochrona zdrowia w każdej sytuacji, dzięki doskonale dopasowanemu systemowi.