Sztuka graffiti za pomocą przekładniowej szlifierki mimośrodowej Rotex 

Sztuka graffiti za pomocą przekładniowej szlifierki mimośrodowej Rotex 

Sztuka graffiti to nie tylko spray. Philipp Schwingeler konstruuje je z drewna i tworzy z nich imponujące rzeźby. Ważną częścią składową artystycznego procesu tworzenia jest szlifowanie, ponieważ właśnie przy graffiti istotne jest dotarcie do ciężkodostępnych miejsc. Philipp Schwingelers jest zatem idealnym kandydatem, by przetestować przekładniową szlifierkę mimośrodową Rotex, a w  swoim projekcie „E" będzie z brzozy" szlifierka Rotex mogła pokazać, na co ją stać.

„E" będzie z brzozy
Na początku pojawił się projekt „E" a dopiero potem został on zmieniony, przekształcony w dane komputerowe tak, aby maszyna do cięcia strumieniem wody mogła ten motyw wyciąć. Następnie sklejono ze sobą cztery brzozowe płyty Multiplex o grubości 30 mm. Motyw został wycięty strumieniem wody.

Po wycięciu, do pracy wkroczyła Rotex. Pierwszy proces szlifowania materiałem ściernym o ziarnistości 120. Tuż po nim przyszła kolej na materiał o ziarnistości 150. Następnie dzieło zostało po obydwu stronach zagruntowane. Po wyschnięciu, w celu uzyskania pięknego efektu końcowego, „E" zostało polakierowane lakierem bezbarwnym.

Lekkość ROTEX

Philippowi Schwingelerowi od razu przypadł do gustu niewielki ciężar Rotex i to, że dzięki temu jest ona bardzo poręczna. Określił ją jako cichą i spokojnie pracującą, co przyczynia się do tego, że jej prowadzenie, to czysta przyjemność. Największe wrażenie na artyście zrobiła szybka wymiana talerzy szlifierskich i przemiana przekładniowej szlifierki mimośrodowej w szlifierkę Delta. To było naprawdę bardzo proste i przede wszystkim bardzo szybkie. Właśnie ta funkcja pomogła artyście dotrzeć do miejsc, do których dotarcie za pomocą normalnej szlifierki talerzowej byłoby bardzo utrudnione.

Dla Philippa Schwingelera praca Rotex przyniosła wiele radości i zaowocowała dobrymi wspomnieniami.

O Form-Schlüssig – sztuka Graffiti w drewnie

Philipp Schwingeler jest aktywnym artystą graffiti od 1996 r. Właściwie przypadkiem rozpoczęła się jego przygoda z przerabianiem swojej sztuki w drewno. Zdobył wykształcenie stolarskie i założył Form-Schlüssig. Jego prace mają jedyny w swoim rodzaju design, są wysokiej jakości, są wygodne i trwałe. Przede wszystkim jednak łączą w sobie zamiłowanie do tradycyjnych prac w drewnie z nowoczesną sztuką graffiti.
Oprócz przeróżnych wystaw Schwingeler ma w swojej ofercie także szkolenia i w ten sposób przekazuje swoją wiedzę i umiejętności dalej. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj:www.Form-Schlüssig.de.

Źródło ilustracji: André Sasse, www.andresasse.com, E-Mail: info@andresasse.com