Jak Festool projektuje, produkuje i testuje swoje odkurzacze?

Co roku Festool zaprasza dziennikarzy z prasy branżowej na międzynarodowe spotkanie dla prasy, które odbywa się w siedzibie głównej firmy w Wendlingen. 
Zapraszamy do przeczytania artykułów będących relacją z wizyty w fabryce odkurzaczy TTS Cleanetec w Illertissen.
Autorem jest dziennikarz Gazety Narzędziowej Sławomir Pinkas.

Produkcja odkurzaczy- strona logistyczna

Większość producentów elektronarzędzi nie wytwarza oferowanych przez siebie odkurzaczy i sprzedaje pod swoimi markami urządzenia firm specjalizujących się w sprzęcie do odkurzania. Wyjątek stanowi tu Festool, który nie tylko projektuje odkurzacze przemysłowe, ale także sam je wytwarza. Dlatego przyjrzeliśmy się bliżej, jak niemiecka firma robi to w swoim zakładzie w Illertissen.
Do artykułu

Projektowanie i testowanie odkurzaczy

W zakładzie w Illertissen produkującym odkurzacze Festool znajduje się dział rozwoju, który zajmuje się ich opracowywaniem. Tu powstają zarówno nowe modele odkurzaczy, jak też innowacyjne rozwiązania technologiczne. Ważną częścią pracy tego działu jest testowanie prototypów oraz produkowanych odkurzaczy w celu ich unowocześniania i sprawdzenia jakości wykonania. W czasie testów odkurzacze poddawane są wielorakim „torturom” oraz wnikliwym pomiarom parametrów elektrycznych i mechanicznych.

Do artykułu